Marzenia są po to, by je spełniać

8 Mar
 Marzenia się spelnia

 

Marzenia są po to by je spełniać

Marzenia… Edytowalna lista mikro marzeń . A czy tobie także zdarza się marzyć i bujać w obłokach? A może wręcz przeciwnie.. Uważasz, że do życia należy podchodzić pragmatycznie. Wykluczasz posiadanie marzeń, bo one są takie nierealne i głupie.. ?! No więc jak z tobą jest?!

Włącz sobie muzykę..

Może TAKĄ. Tak na ten nasz dzisiejszy Dzień Kobiet.
Zamknij oczy i trochę pooddychaj. A teraz spróbuj  doczytać do końca 🙂

Ja wciąż mam w sobie duszę dziecka. Szczerze ją lubię. Ona jest integralną częścią mnie. Nie mogę i nie chcę się jej pozbyć. Być może właśnie dzięki niej mam marzenia, które sprawiają, że życie jest kolorowe. Napędzają mnie do działania. Są najlepszym na świecie bodźcem, który kroczek po kroczku wskazuje drogę do celu.
Oczywiście mam te małe i te całkiem duże. Małe łatwiej jest zrealizować. Te duże wymagają dużo większej dawki energii i wysiłku. Ale to tylko kwestia czasu, przecież wiesz!

Cudowna jest także chwila, w której druga osoba chce uczestniczyć w spełnianiu twoich marzeń. Albo jeszcze lepiej – twoje marzenia stają się jej marzeniami. Wtedy tak jak w matematyce najniższego kalibru – tworzy nam się przestrzeń wspólna ( te dwa nachodzące na siebie kółeczka z różnymi elementami, które rysowaliśmy w szkole podstawowej), wspólne marzenia.
No właśnie – dzięki temu, że mam marzenia, a nawet ich część wspólną, to mam określony cel. Jestem szczęśliwa. Tobie też tego życzę! Naprawdę!

Marzenia.

Są celem, punktem na trasie, który chcemy zdobyć. Gdy udaje się nam go osiągnąć czujemy kosmiczną satysfakcję. Wtedy chcemy więcej i wzrasta nasza mobilizacja. Ja na prawdę tak mam. „Słowo harcerza”, choć nim nigdy nie byłam 🙂 ale jako dziecko te słowa były warte więcej niż niejedna obietnica. 🙂

Marzenia to małe i duże rzeczy. One sprawiają, że mamy siłę i chęć. One są mobilizacją i determinacją. Dają odwagę. Otwierają drzwi kreatywności.
Po prostu uważam, że trzeba je mieć.

Jedyną siłą, która może je zabić jest strach. Strach przed porażką. Mimo wszystko trzeba wierzyć, że wszystko jest możliwe. Chyba za dużo tu słowa „wszystko”, ale tak zostanie.

Wracając.. wszystko jest możliwe! Wszystko da się zrobić! Wszystko da się osiągnąć!
Przecież nasze wczorajsze marzenia, dziś  mogą stanowić rzeczywistość.
Paulo Cohelo w jednaj ze swoich książek użył odpowiedniej kompilacji słów, która idealnie mi tu pasuje:

 

„To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące”

 

Zgadzam się. A ty?
Sama dla siebie stworzyłam listę moich najmniejszych marzeń. Chcę je spełniać, jedno po drugim. Przecież to drobne rzeczy.. Przecież sprawią mi ogromną radość!
O tych dużych i prywatnych nie chcę mówić, bo druga droga przede mną, by móc je spełnić. Ale w nie wierzę. I one są!

Ta lista poniżej ma mi uświadamiać, że marzenia się spełniają. Najpierw te małe.. Lista będzie edytowalna, będę dopisywać, usuwać, zaznaczać te spełnione. Dlaczego nie?!
Może i ty sprawisz sobie taka listę??
To uświadomi ci, że powoli marzenia możesz spełniać i ty! Być może dzięki temu będziesz mieć odwagę, by marzyć o dużo większych rzeczach!

Edytowalny  MIKRO  –  LISTA  piękne rzeczy, które mi się marzą
 • Nożyczki retro duńskiej marki IB Laurse

  Są cudowne. Niezniszczalne. Są bardzo HYGGE ( o tym co to jest i z czym się to je już niebawem TU). Mały nietuzinkowy przedmiot. Stylizowany. Przykuwa mój wzrok ale może stanowić także element codziennego użytku. Są bardzo ostre i wykonane z antyczne srebra, co czyni je niezniszczalnymi – mam nadzieję. Wywołują uśmiech na mojej twarzy i przynoszą wiele pozytywnych i energetycznych myśli podczas pracy. Są po prostu cudne!

   

moje ukochane nożyczki - marzenia

 • Konewka i zraszacz do kwiatów

  Ostatnio stałam się miłośniczką roślin w moim mieszkaniu. Dbam o nie. Mówię do nich, ale lubię też ładne przedmioty. Srebrna, a może biała?! Sama nie wiem..

  Nowoczesna. Elegancka. Wykonana z polerowanej stali. Nie każe się chować pod zlewem, ani nigdzie indziej. Ozdabia parapet. Conewka CORRO marki Zack przemawia do mnie bardzo!

   

  Konewka - fabryka form - marzenia

  Lub druga – LIMBO firmy Blomus. Nowoczesna. Równie elegancka

   

Konewka - Farbryka form- Alessi

 • WYCISKARKA DO CYTRUSÓW FIRMY ALESSI

Powinna znaleźć się w każdej designerskiej kuchni. W mojej choć do końca jeszcze designerska nie jest ( to wciąż mieszkanie wynajmowane) też wyglądałaby cudnie! Jest znana na całym świecie, prezentowana jako element kolekcji wielu muzeów wzornictwa, wykonana z polerowanego aluminium. Cudna!

wyciskacz do cytrusów Alessi - marzenia

 • FILIŻANKI DO KAWY

Porcelanowe, stylowe i eleganckie. Takie, które pozwolą z codziennego picia kawy stworzyć unikalny rytuał – wciąż ich szukam i wciąż nie potrafię się zdecydować. Przecież ich nigdy za wiele 🙂

 • CZARNO- BIAŁA FOTOGRAFIA

Poster #6. Mój ulubieniec. Mój faworyt. Piękna czarno – biała fotografia autorstwa Szymona Brodziaka. Jest  cudowna. Siedzi mi w głowie już od dłuższego czasu. Nie mogę się jej oprzeć.

Brodziak Poster #6

 • ZŁOTE PLAKATY.

Dlaczego? Są w moim stylu. A dodatkowo, ja po prostu lubię ładne rzeczy.

Złote plakaty pl

Lista na dziś i teraz, na ten nasz Dzień Kobiet, który dziś mamy. Będzie modyfikowana i zmieniana. Na pewno.
Moja osobista. Lista drobnych przedmiotów moich marzeń.
A ty? Zrobisz swoją listę?

 

z kreatywnymi pozdrowieniami

KOBIETA  ARCHITEKT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *