To już ten moment.

11 Kwi

To już ten moment! Powiedz sobie dość.

 

Czas tak szybko ucieka. Dzień mija za dniem, miesiąc za miesiącem, rok za rokiem. Założę się, że u Ciebie jest tak samo.

Mnie udało się przyznać przed sobą, że się zapętliłam, wciąż nie miałam czasu dla siebie, rodziny, przyjaciół. Ciągłe zastanawiałam się czy tak naprawdę czas przyspieszył, czy to ja poddałam się funkcjonowaniu w pędzie.

Życie uciekało mi przez palce i wciąż nie robiłam nic dla siebie. Uznałam, że to mój czas, że to odpowiedni moment by spełniać marzenia, realizować siebie. Do tej pory odnajdowałam milion powodów by ten pomysł odsuwać od siebie. – wciąż miałam zbyt mało – czasu, pieniędzy, mobilizacji. Ciągle było coś.. tysiące argumentów, które blokowały moją odwagę.

Tak naprawdę przyjmowałam na siebie coraz więcej, obciążając się, a tym samym odciążając innych.

Spójrz.. jak długo pracujemy, jak mało czasu mamy dla rodziny i przyjaciół. Ta ciągła pogoń za pieniędzmi, karierą.  Naprawdę łatwo się zagubić.

Tylko pytanie czy tak naprawdę musi być? Czy nie możemy się zatrzymać choć na chwilę? Może troszkę zwolnić, znaleźć czas na spełnienie swoich marzeń, zrobienie czegoś dla siebie, dla partnera, dla rodziny..?!

Pora się zatrzymać. Pora odnaleźć siebie. Pora powiedzieć „dość”.

Odnalazłam się. Ryzykuję. Jestem w swoim żywiole. Pracuję i funkcjonuję. Jest mi dobrze.

Wierzcie mi na słowo. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zrobiłam więcej niż w przeciągu dwóch ostatnich lat. Szczerze i bez ściemy.

Szkolę się, dowiaduję, nadrabiam zaległości i nareszcie głęboko oddycham. Zaplanowałam masę spotkań. Odwiedziłam targi w Katowicach i Warszawie. Nowinki – co warto, czego nie warto. Będzie się działo moi mili.

Panie i Panowie…

 

                                                                                       Tak oto  na Waszych oczach rodzi się

                                                                                                             KOBIETA ARCHITEKT.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *